Najbardziej zaawansowana technologia w stomatologii

Kiedy się uśmiecha, wygląda to tak, jakby właśnie wyszło słońce.

Emily Giffin, Pierwsza przychodzi miłość

W Nawrocki Clinic słońce świeci codziennie. Dzieje się tak za sprawą Pacjentów, których uśmiechy piękną, radosną łuną rozświetlają nasze gabinety.

Laser do leczenia i usuwania zębów w klinice Nawrocki Clinic.

Lasery w stomatologii

Lasery to najbardziej zaawansowana technologia wspomagająca codzienną pracę dentystów. Lekarze w naszej Klinice mają do dyspozycji najnowocześniejszy laser do zabiegów na tkankach twardych i miękkich oraz laser diodowy. Lasery zmieniają jakość pracy w praktyce dentystycznej dzięki zastosowaniu dwóch najlepszych długości fali Er:YAG i Nd:YAG. Wiadomo, że różne procedury stomatologiczne wymagają zastosowania różnych długości fali laserowych.

Długość fali laserowej odgrywa istotną rolę, ponieważ określone tkanki organizmu wchodzą w różne interakcje w zależności od źródła promieniowania. Dzięki możliwości wyboru dwóch uzupełniających się (pod względem ich wpływu na tkanki) długości fal laserowych staje się nieomalże laserem uniwersalnym. Praktycznie wszystkie wspomagane laserowo procedury dentystyczne mogą być wykonywane za pomocą lasera Er:YAG, charakteryzującego się najwyższą absorpcją na wodzie, lub za pomocą lasera Nd:YAG o najgłębszej penetracji w tkance.

Zalety stosowania lasera:

 • dwie najlepsze długości fali Er:YAG i Nd:YAG w laserach stomatologicznych
 • doskonałe efekty zabiegowe
 • najwyższy poziom bezpieczeństwa
 • bezbolesne zabiegi
 • bez potrzeby znieczulania
 • szybsze gojenie i większy komfort pozabiegowy

Zastosowanie laserów w stomatologii jest bardzo szerokie

Problem związany z powstawaniem nadwrażliwości to zawsze duży dyskomfort, z którym niełatwo jest sobie poradzić. Leczenie laserowe to jedyna taka nieinwazyjna metoda, która już po pierwszym zabiegu daje rezultat całkowitego pozbycia się problemu. Procedura leczenia laserem jest bardzo szybka i przynosi długo oczekiwaną ulgę.

 • leczenie szybkie i mało inwazyjne
 • bardzo dobre efekty zabiegowe
 • bezpieczeństwo i precyzja
 • brak lub niska nadwrażliwość pozabiegowa
 • wysoka skuteczność

Opatentowany system do wybielania zębów oparty jest na długości fali lasera Er:YAG, 2940 nm. Jest najbardziej skuteczną i najmniej inwazyjną wspomaganą laserowo dostępną metodą wybielania zębów. Ze względu na wysoką absorpcję w żelach wybielających wiązka promieniowania lasera Er:YAG jest całkowicie pochłaniana w żelu i nie penetruje w głąb tkanek miękkich ani miazgi. Całość energii lasera jest więc wydajnie wykorzystywana do ogrzania żelu. Nie ma również ryzyka przypadkowego uszkodzenia tkanek zęba, ponieważ fluencja lasera w przypadku każdego impulsu jest ustawiona na niższym poziomie w porównaniu do progu ablacji tkanek zęba.

Laser to idealne narzędzie, które doskonale sprawdza się podczas zabiegów na najmłodszych Pacjentach. Teraz już dentysta nie będzie kojarzył się z bólem i nieprzyjemnym odgłosem wiertła. Leczenie laserowe to zabiegi bezbolesne, delikatniejsze i niewymagające znieczulenia małego Pacjenta do zabiegu. Dlatego właśnie laser to jedyne urządzenie, które sprawi, że twoje dziecko przestanie się bać wizyt w gabinecie, dzięki czemu zabiegi są wolne od stresu.

Leczenie periodontologiczne jest minimalnie inwazyjną formą leczenia chorób przyzębia wykorzystującą dwie najlepsze długości fali laserowej stosowane w stomatologii. Zastosowanie tej technologii umożliwia zoptymalizowane leczenie chorób przyzębia. Procedura zabiegowa stwarza najkorzystniejsze warunki dla gojenia się zmian przyzębia poprzez usuwanie zmienionego chorobowo nabłonka wyściełającego kieszonkę przyzębną, usuwanie kamienia z powierzchni korzeni oraz zamknięcie kieszonki stabilnym skrzepem włóknikowym. Leczenie zmian tą metodą pozwala na skuteczne leczenie zarówno umiarkowanych, jak i ciężkich chorób przyzębia, bez konieczności stosowania skalpela i szwów.

Leczenie endodontyczne jest to rewolucyjna metoda, która wykorzystuje energię lasera Er:YAG w celu wytworzenia fotoakustycznych fal uderzeniowych. Działanie fali uderzeniowej w roztworze oczyszczającym kanał korzeniowy powoduje, że odgałęzienia boczne kanału zostają oczyszczone, a z kanalików zębinowych jest usuwana warstwa mazista. W drugim etapie stosuje się głęboko penetrującą falę promieniowania laserowego Nd:YAG, która zapewnia skuteczną dezynfekcję ścian kanału korzeniowego aż do głębokości 1000 μm. Na tym etapie istotną rolę odgrywa wysoka wartość szczytowa mocy lasera Nd:YAG, dzięki czemu osiągana jest temperatura niezbędna do eliminacji bakterii.

Leczenie próchnicy laserem nie wymaga podania znieczulania. Są to zabiegi w pełni bezbolesne, dzięki czemu Pacjenci z bardzo niskim progiem odczuwalności bólu są w pełni zadowoleni z przebiegu i rezultatów leczenia. Jakość zabiegu po opracowaniu tkanek próchnicznych laserem jest nieporównywalnie lepsza w stosunku do tradycyjnych metod leczenia obecnie dostępnych na rynku. Podczas zabiegu laserem stomatologicznym nie występuje również tzw. próchnica wtórna, czyli ponowne tworzenie się bakterii w miejscu wcześniej leczonym.

Lasery znajdują bardzo szerokie zastosowanie również podczas zabiegów chirurgicznych zarówno na tkankach miękkich, jak i twardych. Zabiegi te wykonywane są z niezwykłą precyzją, a jednocześnie są często szybsze i nie występują dolegliwości pozabiegowe w porównaniu do tradycyjnych metod. Laser wykorzystujemy między innymi do: podcinania wędzidełek, wydłużania koron zębowych, odsłaniania implantów, odsłaniania zębów zatrzymanych, resekcji korzeni, dystrakcji kości, pozabiegowej biomodulacji tkanki dzięki czemu uzyskujemy szybsze gojenie, często bez obrzęków i dolegliwości bólowych.

To szybka i bezinwazyjna metoda podnosząca jakość snu Pacjenta. Zabieg, dzięki zastosowaniu promieniowania lasera Er:YAG o delikatnym, powierzchownym działaniu, zmniejsza występowanie bezdechów oraz amplitudę chrapania. Do zabiegu nie jest wymagane żadne znieczulenie. W czasie zabiegów światło lasera podgrzewa tkankę, powodując kontrakcję kolagenu, a co za tym idzie usztywnienie tkanki. To z kolei ma wpływ na złagodzenie wibracji miękkich części podniebienia wraz z języczkiem oraz zmniejszenie występowania bezdechów. Pełna procedura zabiegowa składa się z trzech odrębnych zabiegów wykonywanych w czasie 6 tygodni. Na pojedynczy zabieg składa się faza wstępna oraz finalna. Rezultaty zabiegowe zostały ocenione na podstawie ankiet Pacjenta a także badań przeprowadzonych przy użyciu polisomnografii (Klinika Uniwersytecka Golnik, Słowenia). U wszystkich Pacjentów poddanych terapii stwierdzono poprawę już po pierwszym zabiegu. Rezultat zabiegów utrzymuje się przez okres do jednego roku. W przypadku stwierdzenia nawrotów chrapania należy przeprowadzić kolejną sesję zabiegową.

Laser rozszerza możliwości naszej praktyki i spełnia potrzeby Pacjentów. Pozwala osiągnąć najlepsze rezultaty kliniczne, cechuje go szybkość i łagodność. Technologia dostosowuje parametry laserowe do zabiegu zapewniając łatwość obsługi na jaką zasługujesz. Kwadratowe impulsy mogą leczyć różne wskazania z nieporównywalną efektywnością, bez przegrzewania sąsiednich tkanek, zapewniając w ten sposób komfort Pacjentowi. Dodatkowo, wbudowana technologia kontroli zwrotnej impulsu (EFC) gwarantuje, że energia wyjściowa lasera jest zawsze zgodna z parametrami jakie ustawisz, zapewniając w ten sposób najwyższy poziom bezpieczeństwa i pewności systemu.

Lasery korzystają z fali 2940nm dla minimalnie ablacyjnych szybkich zabiegów, które usuwają mikroelementy uszkodzonej tkanki, czego rezultatem jest głęboki efekt termalny. Klasyczne nieablacyjne zabiegi frakcyjne pozostawiają w skórze tysiące mikroelementów składających się z gorących, martwych pozostałości leczonej tkanki. Nadmiar ciepła z tej tkanki zostaje uwięziony w skórze powodując niepotrzebny ból i dyskomfort. Głowica frakcjonująca natychmiast usuwa gorące pozostałości tkanki ze skóry, zmniejszając ból i przyśpieszając rekonwalescencję. Czyste mikrokanaliki posiadają tę samą strefę oddziaływania cieplnego jak mikrokanaliki po nieablacyjnym zabiegu frakcyjnym, lecz nie powodują irytacji, obrzęku i bólu. Po zabiegu przy pomocy frakcjonującej głowicy mikrokanaliki zamykają się i leczą o wiele szybciej niż w przypadku klasycznych nieablacyjnych technik frakcyjnych.