Najbardziej zaawansowana technologia w stomatologii

Kiedy się uśmiecha, wygląda to tak, jakby właśnie wyszło słońce.

Emily Giffin, Pierwsza przychodzi miłość

W Nawrocki Clinic słońce świeci codziennie. Dzieje się tak za sprawą Pacjentów, których uśmiechy piękną, radosną łuną rozświetlają nasze gabinety.

Laser do leczenia i usuwania zębów w klinice Nawrocki Clinic.

Laserowe leczenie zębów w Gdańsku – przyszłość stomatologii rozpoczyna się dzisiaj

Laserowe leczenie zębów to krok w przyszłość. Wykorzystanie najnowocześniejszych systemów stomatologicznych pomaga w codziennej pracy dentystów, a przede wszystkim znacząco podnosi poziom komfortu Pacjentów. Laser jest bezpieczną i wygodną alternatywą dla wiertła stosowanego w tradycyjnym leczeniu. Wyeliminowanie wiertla sprawia, że Pacjenci odczuwają mniejszy strach przed wizytą u stomatologa. Leczenie zębów laserem w Gdańsku, w Nawrocki Clinic, to gwarancja bezpiecznej, bezbolesnej i komfortowej walki o zdrowe i piękne uzębienie.

Zalety stosowania lasera:

 • dwie najlepsze długości fali Er:YAG i Nd:YAG w laserach stomatologicznych
 • doskonałe efekty zabiegowe
 • najwyższy poziom bezpieczeństwa
 • bezbolesne zabiegi
 • bez potrzeby znieczulania
 • szybsze gojenie i większy komfort pozabiegowy

Leczenie próchnicy laserem – precyzja i brak bólu

Leczenie próchnicy laserem zdecydowanie różni się od tradycyjnych metod.

Laser działa w sposób selektywny. Laser umożliwia bardzo dokładne opracowanie ubytków, nawet tych, zlokalizowanych w bardzo trudno dostępnych miejscach jamy ustnej. Próchnica jest bardziej uwodniona i podatna na energię lasera, dlatego urządzenie może szybko i precyzyjnie ją usunąć. Laser dokładnie usuwa próchnicę i skrupulatnie niszczy bakterie, które osadziły się w ubytku. Powierzchnia zęba po opracowaniu laserem jest zdezynfekowana, wręcz sterylna.

Laserowe usuwanie zębów w Nawrocki Clinic – szybsze gojenie i regeneracja

Usuwanie zębów wiąże się z dużym stresem i niepokojem. To zabieg, który zdecydowanie nie należy do najprzyjemniejszych. O ile samo usuwanie zęba nie jest bolesne, o tyle w późniejszym czasie Pacjent może zmagać się z krwawieniem i niekiedy długim czasem regeneracji tkanki. Usuwanie zębów z dezynfekcją laserem jest znacznie bardziej komfortowe, zarówno dla Pacjenta, jak i lekarza. Wiązka światła precyzyjnie wycina tkanki zmienione zapalnie, dzięki czemu ryzyko uszkodzenia pozostałych, zdrowych obszarów jest zminimalizowane. Ogromną zaletą tej metody jest to, że laser od razu koaguluje naczynia krwionośne. W efekcie krwawienie występuje przez krótszy czas i jest mniej obfite.

Laser sterylizuje obszar zabiegowy. W związku z tym istnieje mniejsze prawdopodobieństwo pojawienia się infekcji.

Zastosowanie laserów w stomatologii jest bardzo szerokie

Problem związany z powstawaniem nadwrażliwości to zawsze duży dyskomfort, z którym niełatwo jest sobie poradzić. Leczenie laserowe to jedyna taka nieinwazyjna metoda, która już po pierwszym zabiegu daje rezultat całkowitego pozbycia się problemu. Procedura leczenia laserem jest bardzo szybka i przynosi długo oczekiwaną ulgę.

 • leczenie szybkie i mało inwazyjne
 • bardzo dobre efekty zabiegowe
 • bezpieczeństwo i precyzja
 • brak lub niska nadwrażliwość pozabiegowa
 • wysoka skuteczność

Opatentowany system do wybielania zębów oparty jest na długości fali lasera Er:YAG, 2940 nm. Jest najbardziej skuteczną i najmniej inwazyjną wspomaganą laserowo dostępną metodą wybielania zębów. Ze względu na wysoką absorpcję w żelach wybielających wiązka promieniowania lasera Er:YAG jest całkowicie pochłaniana w żelu i nie penetruje w głąb tkanek miękkich ani miazgi. Całość energii lasera jest więc wydajnie wykorzystywana do ogrzania żelu. Nie ma również ryzyka przypadkowego uszkodzenia tkanek zęba, ponieważ fluencja lasera w przypadku każdego impulsu jest ustawiona na niższym poziomie w porównaniu do progu ablacji tkanek zęba.

Laser to idealne narzędzie, które doskonale sprawdza się podczas zabiegów na najmłodszych Pacjentach. Teraz już dentysta nie będzie kojarzył się z bólem i nieprzyjemnym odgłosem wiertła. Leczenie laserowe to zabiegi bezbolesne, delikatniejsze i niewymagające znieczulenia małego Pacjenta do zabiegu. Dlatego właśnie laser to jedyne urządzenie, które sprawi, że twoje dziecko przestanie się bać wizyt w gabinecie, dzięki czemu zabiegi są wolne od stresu.

Leczenie periodontologiczne jest minimalnie inwazyjną formą leczenia chorób przyzębia wykorzystującą dwie najlepsze długości fali laserowej stosowane w stomatologii. Zastosowanie tej technologii umożliwia zoptymalizowane leczenie chorób przyzębia. Procedura zabiegowa stwarza najkorzystniejsze warunki dla gojenia się zmian przyzębia poprzez usuwanie zmienionego chorobowo nabłonka wyściełającego kieszonkę przyzębną, usuwanie kamienia z powierzchni korzeni oraz zamknięcie kieszonki stabilnym skrzepem włóknikowym. Leczenie zmian tą metodą pozwala na skuteczne leczenie zarówno umiarkowanych, jak i ciężkich chorób przyzębia, bez konieczności stosowania skalpela i szwów.

Leczenie endodontyczne jest to rewolucyjna metoda, która wykorzystuje energię lasera Er:YAG w celu wytworzenia fotoakustycznych fal uderzeniowych. Działanie fali uderzeniowej w roztworze oczyszczającym kanał korzeniowy powoduje, że odgałęzienia boczne kanału zostają oczyszczone, a z kanalików zębinowych jest usuwana warstwa mazista. W drugim etapie stosuje się głęboko penetrującą falę promieniowania laserowego Nd:YAG, która zapewnia skuteczną dezynfekcję ścian kanału korzeniowego aż do głębokości 1000 μm. Na tym etapie istotną rolę odgrywa wysoka wartość szczytowa mocy lasera Nd:YAG, dzięki czemu osiągana jest temperatura niezbędna do eliminacji bakterii.

Leczenie próchnicy laserem nie wymaga podania znieczulania. Są to zabiegi w pełni bezbolesne, dzięki czemu Pacjenci z bardzo niskim progiem odczuwalności bólu są w pełni zadowoleni z przebiegu i rezultatów leczenia. Jakość zabiegu po opracowaniu tkanek próchnicznych laserem jest nieporównywalnie lepsza w stosunku do tradycyjnych metod leczenia obecnie dostępnych na rynku. Podczas zabiegu laserem stomatologicznym nie występuje również tzw. próchnica wtórna, czyli ponowne tworzenie się bakterii w miejscu wcześniej leczonym.

Lasery znajdują bardzo szerokie zastosowanie również podczas zabiegów chirurgicznych zarówno na tkankach miękkich, jak i twardych. Zabiegi te wykonywane są z niezwykłą precyzją, a jednocześnie są często szybsze i nie występują dolegliwości pozabiegowe w porównaniu do tradycyjnych metod. Laser wykorzystujemy między innymi do: podcinania wędzidełek, wydłużania koron zębowych, odsłaniania implantów, odsłaniania zębów zatrzymanych, resekcji korzeni, dystrakcji kości, pozabiegowej biomodulacji tkanki dzięki czemu uzyskujemy szybsze gojenie, często bez obrzęków i dolegliwości bólowych.

To szybka i bezinwazyjna metoda podnosząca jakość snu Pacjenta. Zabieg, dzięki zastosowaniu promieniowania lasera Er:YAG o delikatnym, powierzchownym działaniu, zmniejsza występowanie bezdechów oraz amplitudę chrapania. Do zabiegu nie jest wymagane żadne znieczulenie. W czasie zabiegów światło lasera podgrzewa tkankę, powodując kontrakcję kolagenu, a co za tym idzie usztywnienie tkanki. To z kolei ma wpływ na złagodzenie wibracji miękkich części podniebienia wraz z języczkiem oraz zmniejszenie występowania bezdechów. Pełna procedura zabiegowa składa się z trzech odrębnych zabiegów wykonywanych w czasie 6 tygodni. Na pojedynczy zabieg składa się faza wstępna oraz finalna. Rezultaty zabiegowe zostały ocenione na podstawie ankiet Pacjenta a także badań przeprowadzonych przy użyciu polisomnografii (Klinika Uniwersytecka Golnik, Słowenia). U wszystkich Pacjentów poddanych terapii stwierdzono poprawę już po pierwszym zabiegu. Rezultat zabiegów utrzymuje się przez okres do jednego roku. W przypadku stwierdzenia nawrotów chrapania należy przeprowadzić kolejną sesję zabiegową.

Laser rozszerza możliwości naszej praktyki i spełnia potrzeby Pacjentów. Pozwala osiągnąć najlepsze rezultaty kliniczne, cechuje go szybkość i łagodność. Technologia dostosowuje parametry laserowe do zabiegu zapewniając łatwość obsługi na jaką zasługujesz. Kwadratowe impulsy mogą leczyć różne wskazania z nieporównywalną efektywnością, bez przegrzewania sąsiednich tkanek, zapewniając w ten sposób komfort Pacjentowi. Dodatkowo, wbudowana technologia kontroli zwrotnej impulsu (EFC) gwarantuje, że energia wyjściowa lasera jest zawsze zgodna z parametrami jakie ustawisz, zapewniając w ten sposób najwyższy poziom bezpieczeństwa i pewności systemu.

Lasery korzystają z fali 2940nm dla minimalnie ablacyjnych szybkich zabiegów, które usuwają mikroelementy uszkodzonej tkanki, czego rezultatem jest głęboki efekt termalny. Klasyczne nieablacyjne zabiegi frakcyjne pozostawiają w skórze tysiące mikroelementów składających się z gorących, martwych pozostałości leczonej tkanki. Nadmiar ciepła z tej tkanki zostaje uwięziony w skórze powodując niepotrzebny ból i dyskomfort. Głowica frakcjonująca natychmiast usuwa gorące pozostałości tkanki ze skóry, zmniejszając ból i przyśpieszając rekonwalescencję. Czyste mikrokanaliki posiadają tę samą strefę oddziaływania cieplnego jak mikrokanaliki po nieablacyjnym zabiegu frakcyjnym, lecz nie powodują irytacji, obrzęku i bólu. Po zabiegu przy pomocy frakcjonującej głowicy mikrokanaliki zamykają się i leczą o wiele szybciej niż w przypadku klasycznych nieablacyjnych technik frakcyjnych.

Laserowe leczenie zębów w Gdańsku – szansa na piękny uśmiech dla każdego Pacjenta

Laserowe leczenie zębów cieszy się coraz większą popularnością.

Laser to nowoczesna metoda, z której można skorzystać z Nawrocki Clinic. Nasi lekarze mogą pochwalić się ogromnym doświadczeniem w leczeniu tym sposobem. Za pomocą lasera można usunąć próchnicę, wyleczyć nadwrażliwość, a wykonać profilaktykę jamy ustnej. Zastosowanie lasera w stomatologii jest bardzo szerokie – zachęcamy do zapoznania się z całą listą zabiegów z wykorzystaniem tego nowoczesnego narzędzia. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług wszystkich Pacjentów z Trójmiasta!