Zabiegi stomatologiczne
dla dzieci

Uśmiech jest złotym dzieckiem miłości (…).

Kornel Makuszyński, Bezgrzeszne lata

Stomatolog dziecięcy - mały chłopiec z brakującym zębem.

Leczenie zębów u dzieci

Stomatologia dziecięca to dyscyplina łącząca w sobie elementy profilaktyki, stomatologii zachowawczej i innych dziedzin. Dotyczy zarówno zębów mlecznych jak i stałych. Leczenie dzieci wymaga szczególnych umiejętności interpersonalnych, połączenia humoru i cierpliwości. Jesteśmy świadomi, że pierwsze dziecięce doświadczenia mają ogromny wpływ na późniejsze kontakty ze stomatologiem. Dlatego w naszej Klinice najmłodsi Pacjenci są traktowani wyjątkowo. Przed rozpoczęciem leczenia w prosty, przystępny sposób są informowani o przebiegu leczenia, zadają pytania, poznają otoczenie. Nasi mali Pacjenci i ich Rodzice cenią sobie to, że w naszej Klinice leczenie odbywa się bezboleśnie a dziecko czuje się bezpiecznie i komfortowo.

Łagodne znieczulenie

Odpowiednie podejście oraz bezbolesność procedur mają fundamentalne znaczenie jeśli chodzi o leczenie dzieci. Często decydują bowiem o chęci współpracy małego Pacjenta a w efekcie końcowym o powodzeniu całego leczenia. Dziecko, które chodząc do dentysty nie miało okazji doświadczyć bólu rzadko naprawdę boi się stomatologa. Dopóki wizyty w gabinecie wiążą się tylko z profilaktycznymi przeglądami i nieinwazyjnymi zabiegami – np. fluoryzacja lub lakierowanie – dotąd maluch ma szanse wręcz polubić te spotkania. Znieczulenie to sposób na brak bólu w podczas leczenia, jednak dla wielu lekarzy, rodziców i dzieci zastrzyk znieczulający wykonany tradycyjną strzykawką stanowi wręcz traumatyczne doświadczenie. Znieczulenia stosowane w naszej Klinice są świetną alternatywą dla tradycyjnego zastrzyku znieczulającego.

Urządzenie składa się z niewielkiego komputera oraz wężyka z końcówką przypominającą długopis, w której jest ukryta niewielka, cienka igła. Lekarz delikatnie przykłada końcówkę do miejsca, gdzie trzeba podać znieczulenie, a komputer kontroluje tempo podawania płynu znieczulającego. Znieczulenie jest podawane precyzyjnie, poniżej progu bólu dziecka. Rodzice mogą być spokojni, gdyż dziecko w trakcie jego aplikacji nie odczuwa bólu. Wszystko przez krople płynu znieczulającego, które na bieżąco otaczają czubek igły. Płyn sącząc się kropla po kropli cały czas znieczula dziąsło i tkanki, przez które przechodzi igła. Dzięki temu wprowadzenie igły jest dla dziecka niewyczuwalne. Niewyczuwalne jest także podanie samego płynu. Wszystko dzięki komputerowi – sercu tej technologii. To on kontroluje tempo i ciśnienie podawania płynu znieczulającego, zarówno w trakcie pasażu igły w tkankach jak i w miejscu docelowego podania. Dzięki temu płyn wchłania się z prędkością fizjologiczną, nie powodując bolesnego dla dziecka rozpierania.

Leczenie pod narkozą

Pomagamy rodzicom, których dziecko ma lęk przed dentystą! Przeprowadzamy zabiegi w znieczuleniu ogólnym czyli pod narkozą. Jeśli żadne sposoby nie są w stanie przekonać Twojego dziecka do współpracy to skorzystaj z naszego rozwiązania. Zapewniamy, że zabiegi są w pełni bezpieczne. Posiadamy dwie sale przeznaczone do zabiegów w znieczuleniu ogólnym. Nowoczesne urządzenia monitorują funkcje życiowe Pacjentów, a nad całością czuwa doświadczony anestezjolog.