Protetyka CEREC

-Uśmiech jest dla ludzi szczęśliwych.
– I tu się mylisz. Bo właśnie uśmiech daje szczęście. […]
Spróbuj się
 uśmiechnąć, to zobaczysz.

Eric-Eammanuel Schmitt, Pan Ibrahim i kwiaty Koranu

Uśmiech daje szczęście, potwierdzamy. Codziennie jesteśmy tego świadkami. Widzimy niesamowitą radość i szczęście w oczach naszych Pacjentów, kiedy widzą w lustrze swój nowy uśmiech i odmienioną, piękną twarz.

Protetyka Gdańsk - lekarze w gabinecie stomatologicznym przyglądają się protezie

Spora część problemów stomatologicznych skupia się na uzupełnianiu ubytków – obszar zajmujący się tym sposobem leczenia to właśnie protetyka. W ramach oferty Nawrocki Clinic zapewniamy najwyższy standard obsługi i profesjonalne podejście do każdego pacjenta. Dowiedz się, czym charakteryzuje się protetyka i kiedy należy postawić na tego typu rozwiązania.

Protetyka – co to jest?

Protetyka stomatologiczna to dziedzina stomatologii, która obejmuje przede wszystkim odtwarzanie ubytków w uzębieniu poprzez używanie różnego rodzaju uzupełnień protetycznych. Dzięki temu pacjenci mogą ponownie uzyskać piękny, estetyczny uśmiech, a także zredukować ryzyko innych powikłań. Tradycyjne metody protetyczne zakładają nawet kilkukrotne wizyty, które mogą być bardzo czasochłonne – w Nawrocki Clinic stawiamy jednak na nowoczesny system CEREC. Dzięki temu uzupełnienia mogą być gotowe nawet w ciągu kilku godzin od opracowania rekonstrukcji brakujących powierzchni zębowych.

Na czym polega protetyka stomatologiczna?

Ubytki zębów należą do najbardziej dotkliwych problemów, które mogą pojawić się w obrębie jamy ustnej pacjenta. Braki w uzębieniu powodują, że codzienne funkcjonowanie i wykonywanie prostych czynności przychodzi z trudem. Luki w uzębieniu czy jego całkowity brak stanowią także defekt ze strony estetycznej, co w dużej mierze przekłada się na samopoczucie i samoocenę. Na pomoc przychodzi jednak protetyka stomatologiczna. Dzięki zaawansowanym technikom efektywna odbudowa uzębienia czy uzupełnianie jego braków nie stanowi obecnie dla specjalistów problemu. W tym celu wykorzystuje się różnorodne techniki – w Nawrocki Clinic stawiamy na wydajny i innowacyjny system CEREC

Kiedy warto wdrożyć leczenie protetyczne?

Istnieją różne sytuacje, w których leczenie protetyczne będzie dobrym wyborem. Jest ono zalecane przede wszystkim wtedy, gdy w naturalnym uzębieniu pacjenta występują braki w postaci kilku bądź większej liczby zębów. Taki wybór jest często rozważany także wtedy, gdy zęby są poważnie uszkodzone przez próchnicę czy inne czynniki, a jego odbudowa przy pomocy plomb czy leczenie kanałowe są trudne do wykonania, czasochłonne, niebezpieczne lub nawet niemożliwe.

Leczenie protetyczne jest polecane również w sytuacjach, w których pacjent ma trudności z przyjmowaniem pokarmów przez braki w uzębieniu. Tego typu dolegliwości mogą prowadzić do problemów trawiennych – warto zająć się nimi jak najszybciej. Ponadto istnieją liczne choroby przyzębia, które wymuszają konieczność usunięcia zębów i zastosowania uzupełnienia. Jednym z przykładów jest paradontoza.

Leczenie protetyczne będzie odpowiednim wyborem także w przypadkach, gdzie ubytki w uzębieniu pacjenta wiążą się z defektami natury estetycznej. Przebarwienia, krzywizny czy wyszczerbienia można zamaskować z użyciem koron lub licówek.

W jaki sposób protetyka pomaga w odzyskaniu pięknego uśmiechu?

Protetyka to dziedzina stomatologii, dzięki której pacjenci mogą ponownie cieszyć się pięknym uśmiechem, a co za tym idzie – zyskać na pewności siebie i samoocenie. W tym celu stosuje się różnorodne techniki, umożliwiające rekonstrukcję pojedynczych i kilkukrotnych braków zębowych. Odpowiednio dobrane metody pozwalają nawet na poradzenie sobie z całkowitym bezzębiem.

W celu rekonstrukcji braków wykorzystuje się m.in. korony i mosty, które mogą doskonale imitować naturalne uzębienie. Specjaliści zajmujący się protetyką zatrudniani przez Nawrocki Clinic precyzyjnie dopasowują kolor i kształt zębów do reszty, dzięki czemu uśmiech ponownie staje się harmonijny i estetyczny.

W protetyce wykorzystuje się również licówki – cienkie, ceramiczne nakładki, mocowane na przedniej powierzchni zębów. Dzięki nim uśmiech zyskuje natychmiastową poprawę. Wybór techniki jest zależny od danego przypadku i decyzji specjalisty.

Jak wygląda tradycyjne leczenie protetyczne?

Na standardowy proces leczenia protetycznego się wiele etapów, które mogą rozłożyć się na kilka wizyt stomatologicznych. Poszczególne etapy wyglądają przeważnie następująco:

  1. Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie wywiadu z Pacjentem i zaplanowanie metody leczenia.
  2. Następnie wykonuje się zabiegi mające przygotować jamę ustną do kolejnych kroków, takie jak oczyszczenie zębów.
  3. Po tym przygotowuje się wyciski jamy ustnej, dzięki którym możliwe jest stworzenie odlewów.
  4. Gdy uzupełnienia protetyczne są przygotowane, specjalista dopasowuje je do jamy ustnej pacjenta, tak aby zapewniały pełną funkcjonalność, a jednocześnie prezentowały się estetycznie.
  5. Gdy uzupełnienia protetyczne są gotowe, zostają założone i dostosowane do pacjenta.

Leczenie protetyczne może wymagać od Pacjentów nawet wielokrotnych wizyt w gabinecie stomatologicznym, co może być bardzo kosztowne i czasochłonne. Z tego względu w Nawrocki Clinic wykorzystujemy nowoczesne, zaawansowane metody – dzięki nim jesteśmy w stanie maksymalnie skrócić ten proces i zapewnić pomoc pacjentom w jak najszybszym tempie.

Jakie metody leczenia protetycznego wykorzystujemy w Nawrocki Clinic?

W Nawrocki Clinic braki w uzębieniu leczymy przede wszystkim przy użyciu CEREC („CEramic REConstruction” – ceramiczna rekonstrukcja). Jest to specjalistyczny system komputerowy, który umożliwia sprawne projektowanie i wytwarzanie uzupełnień. W efekcie nasi pacjenci nie muszą wykonywać m.in. tradycyjnych wycisków uzębienia, które mogą być bolesne i uciążliwe zwłaszcza przy zaawansowanych problemach jamy ustnej. Takie rozwiązanie umożliwia również zakończenie leczenia protetycznego nawet w ciągu kilku godzin od opracowania wirtualnego wycisku.

W systemie CEREC w celu wykonania optycznych wycisków zębów pacjenta stosuje się niezwykle precyzyjną kamerę ustną, pozwalającą na stworzenie cyfrowej projekcji zgryzu. Dokładny obraz jamy ustnej i brakujących zębów pozwala naszym technikom dentystycznym zaprojektować gotowe uzupełnienie zębowe.

W Nawrocki Clinic dysponujemy własnym laboratorium protetycznym, dzięki czemu wszelkie prace związane z tworzeniem uzupełnień protetycznych są wykonywane w najbardziej efektywny sposób. Każdego z naszych pacjentów traktujemy indywidualnie, dopasowując nasze działania do jego potrzeb. Zaletami stosowania systemu CEREC są wysoka precyzja, nieskazitelna estetyka, szybkie tempo leczenia oraz wysoki poziom komfortu pacjentów.

W Nawrocki Clinic odtwarzamy uśmiechy naszych pacjentów przy użyciu najlepszych materiałów pod względem zarówno estetyki, jak i funkcjonalności. Nasze uzupełnienia tworzymy z całkowicie ceramicznych uzupełnień, bez podbudowy metalowej. Taka konstrukcja cechuje się przede wszystkim wysoką trwałością, której źródłem jest odpowiednia twardość porcelany. To także niezrównana precyzja wykonania.

W Nawrocki Clinic oferujemy Pacjentom:

  • korony całoceramiczne CEREC CAD/CAM,
  • licówki porcelanowe,
  • protezy szkieletowe,
  • protezy akrylowe,
  • protezy na zatrzaskach, zasuwach i teleskopach.

Dobór rozwiązania jest indywidualny dla każdego pacjenta. Decyzja w tym zakresie jest poprzedzona rzetelnym wywiadem i szczegółową oceną stanu jamy ustnej.

Gdańsk – leczenie protetyczne na najwyższym poziomie w Nawrocki Clinic

Szukając odpowiedniej placówki do wykonania leczenia protetycznego w Gdańsku i okolicach, z pewnością warto zwrócić uwagę na naszą ofertę. Dzięki możliwości wykonania różnorodnych prac protetycznych na jednej wizycie leczenie przebiega znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnych metod. Nasza kadra składa się wyłącznie z doświadczonych specjalistów, którzy są w stanie zapewnić najwyższy standard obsługi.

W Nawrocki Clinic do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie, starając się, aby kuracja była jak najmniej inwazyjna, przy zachowaniu maksymalnej efektywności. Zapraszamy do umówienia wizyty już teraz, by ponownie cieszyć się pięknym, pełnym i trwałym uzębieniem.