Protetyka CEREC

-Uśmiech jest dla ludzi szczęśliwych.
– I tu się mylisz. Bo właśnie uśmiech daje szczęście. […]
Spróbuj się
 uśmiechnąć, to zobaczysz.

Eric-Eammanuel Schmitt, Pan Ibrahim i kwiaty Koranu

Uśmiech daje szczęście, potwierdzamy. Codziennie jesteśmy tego świadkami. Widzimy niesamowitą radość i szczęście w oczach naszych Pacjentów, kiedy widzą w lustrze swój nowy uśmiech i odmienioną, piękną twarz.

Protetyka Gdańsk - lekarze w gabinecie stomatologicznym przyglądają się protezie

Technologia zmieniająca możliwości leczenia

Własne laboratorium protetyczne oraz nowoczesna technologia pozwalają nam na samodzielne wykonanie różnorodnych prac protetycznych nawet na jednej wizycie. Jak to wygląda? lekarz po opracowaniu zęba np. pod koronę lub licówkę wykonuje skan przy pomocy specjalnej, bezpiecznej kamery. Jest to rodzaj cyfrowego wycisku. Następnie technik dentystyczny w ciągu paru minut jest w stanie zaprojektować gotowe uzupełnienie, które z kolei jest tradycyjnie frezowane z bloku porcelany w specjalnej obrabiarce numerycznej.

Estetyka

Prace protetyczne uzyskane tą metodą charakteryzują się bardzo wysoką estetyką i harmonią. Wynika to z faktu, że są to uzupełnienia całoceramiczne, bez podbudowy metalowej. Technicy dentystyczni, pracujący w naszej Klinice, posiadają niezbędne doświadczenie oraz umiejętności pozwalające na zróżnicowane wykonanie charakteryzacji uzupełnień tak, by były one idealnie zbliżone do zębów naturalnych Pacjenta.

Trwałość

Ważną zaletą tych uzupełnień jest ich trwałość. Wynika ona z odpowiedniej twardości porcelany i szczelności wykonania (praca jest wyfrezowana z dokładnością 25 um).

Szybkość

Istotne dla Pacjentów jest również to, że jesteśmy w stanie wykonywać pracę znacznie szybciej – gotową koronę, licówkę czy most możemy oddać już po 2 godzinach od opracowania zębów (w przeszłości konieczne były 2-3 wizyty zajmujące od 7 do 10 dni).

Brak tradycyjnych wycisków

W technice tej eliminujemy również nieprzyjemne dla Pacjentów wyciski. Dążymy do wykonania uzupełnień doskonałych, jednocześnie pamiętając aby każdego Pacjenta traktować indywidualnie, tak aby uzyskać piękny i harmonijny uśmiech.