Chirurgia stomatologiczna

„Kto się uśmiecha, zamiast krzyczeć, jest silniejszy.”

Beata Teresa Hanika, Milczenie

Wierzymy, że uśmiech ma niesamowitą moc. Doświadczamy tego na co dzień, kiedy obserwujemy metamorfozy uśmiechu naszych Pacjentów, w których dokonuje się także wewnętrzna przemiana.

Chirurgia stomatologiczna, szczękowa - Gdańsk.

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina medycyny, która zajmuje się operacyjnym leczeniem jamy ustnej i jej obszarów. Celem chirurgii jest eliminacja ognisk zakażenia, wsparcie i uzupełnienie leczenia zachowawczego lub endodontycznego, rekonstrukcja i regeneracja tkanek. Zależy nam na komforcie naszych Pacjentów, skróceniu czasu gojenia, zachowaniu zdrowych tkanek i późniejszej rekonstrukcji. Dlatego zabiegi przeprowadzamy w sposób delikatny i bezbolesny. W chirurgii stosujemy lasery, dzięki którym gojenie jest szybsze i bardziej komfortowe dla Pacjenta. Jest też znacznie mniej komplikacji i dolegliwości pozabiegowych.

Wykonujemy

  • ekstrakcje zębów zatrzymanych, złamanych, zębów mądrości oraz pozostawionych części zębów,
  • resekcje i hemisekcje korzeni zębowych,
  • zabiegi podnoszenia dna zatoki szczękowej metodą otwartą i zamkniętą,
  • rekonstrukcje defektów kostnych przy użyciu biomateriałów,
  • przeszczepy kostne oraz przeszczepy tkanek miękkich.

Posiadamy salę do przeprowadzania zabiegów stomatologicznych w znieczuleniu ogólnym, pod nadzorem lekarza anestezjologa. Sala jest wyposażona w profesjonalne urządzenia monitorujące funkcje życiowe Pacjenta, który jest pod stałą kontrolą medyczną. Znieczulenie ogólne można stosować podczas skomplikowanych i rozległych zabiegów stomatologicznych. Jest to też dobre rozwiązanie dla osób z cierpiących na dentofobię, czyli takich, które mają silny lęk związany z wizytą u dentysty.