Kanałowe leczenie zębów

Gdy się śmiała, jej rysy, jak drobne fale, powoli rozchodziły się ku miękkim promieniom słońca.

Banana Yoshimoto. Tsugumi

Stomatolog przeprowadzający leczenie kanałowe pod mikroskopem.

Bezbolesne leczenie kanałowe

Endodoncja jest dziedziną stomatologii zachowawczej zajmującą się kanałowym leczeniem zębów nieodwracalnie uszkodzonych w wyniku głębokiej próchnicy lub urazu. Polega ona na usunięciu zainfekowanej lub martwej miazgi zęba, oczyszczeniu, odkażeniu i wypełnieniu kanałów korzeniowych.

Leczenie kanałowe przeprowadzamy bezboleśnie z zastosowaniem mikroskopu, urządzenia służącego do mierzenia długości kanału korzeniowego i najnowszych maszynowych systemów endodontycznych. Pozwalają one na najwyższą precyzję wykonania zabiegu finalnie potwierdzaną nowoczesną metodą wykonywania cyfrowych zdjęć rentgenowskich. Używamy ozonu do odkażania kanałów korzeniowych co eliminuje ryzyko powikłań. W naszej Klinice specjalizujemy się w leczeniu trudnych przypadków endodontycznych i powikłań takich jak: kanały zakrzywione i niedrożne, perforacje, usuwanie złamanych narzędzi.

Dla osób z dentofobią oferujemy leczenie pod narkozą. Posiadamy 2 nowoczesne sale do przeprowadzania zabiegów w znieczuleniu ogólnym. Są one wyposażone w profesjonalne urządzenia monitorujące funkcje życiowe Pacjenta, który jest pod stałą kontrolą. Opiekę medyczną sprawują doskonali specjaliści wraz z anestezjologiem.