CEREC-CAD CAM - TECHNOLOGIA CAŁKOWICIE ZMIENIAJĄCA MOŻLIWOŚCI LECZENIA

System Cerec firmy Sirona jest zdecydowanym liderem wśród różnych rozwiązań CAD CAM obecnych na rynku. Historia systemu sięga aż 1983 roku, kiedy to został on “wymyślony”, a już w 1985 wykonano pierwszy wkład koronowy osadzony w ustach pacjenta. Wraz z rozwojem informatyki – komputerów, ich mocy obliczeniowej oraz materiałoznawstwa stomatologicznego, można było otrzymywać coraz lepsze prace. Obecnie ten sprawdzony system pozwala na samodzielne wykonanie różnorodnych prac protetycznych bezpośrednio w Klinice na jednej wizycie. Doświadczony lekarz po opracowaniu zęba np. pod koronę lub licówkę wykonuje skan przy pomocy specjalnej bezpiecznej kamery – CEREC Omnicam lub Apollo DI Sirona - jest to rodzaj cyfrowego wycisku. Następnie technik dentystyczny w ciągu paru minut jest w stanie zaprojektować gotowe uzupełnienie, które z kolei jest tradycyjnie frezowane z bloku porcelany w specjalnej obrabiarce numerycznej.

innowacyjny laser Fotona LightWalker - Nawrocki Clinic

Prace protetyczne uzyskane tą metodą charakteryzują się bardzo wysoką estetyką i harmonią. Wynika to z faktu, że są to uzupełnienia całoceramiczne, bez podbudowy metalowej. Również fakt, że technicy dentystyczni pracujący w Klinice posiadają doświadczenie i umiejętności, pozwala nam na bezpośredni dobór barwy oraz zrównoważoną charakteryzację uzupełnień, tak aby były one idealnie zbliżone do zębów naturalnych. Ważną zaletą tych uzupełnień jest ich trwałość. Wynika ona z odpowiedniej twardości porcelany i szczelności wykonania (praca jest wyfrezowana z dokładnością 25 um). Istotne dla Pacjentów jest również to, że jesteśmy w stanie wykonywać pracę znacznie szybciej – gotową koronę, licówkę czy most możemy oddać już po 2 godzinach od opracowania zębów (w przeszłości konieczne były 2-3 wizyty zajmujące od 7 do 10 dni).

W technice tej eliminujemy również nieprzyjemne dla Pacjentów wyciski. Pacjent bierze czynny udział w projektowaniu swojego uśmiechu - jest to nieskomplikowana czynność, ma ona jednak wpływ na atmosferę i zaangażowanie Pacjenta. Zaplanowany kształt zębów, ich wielkość oraz relacja do zębów sąsiednich jest widoczna na ekranie monitora. Dążymy do wykonania uzupełnień doskonałych, jednocześnie pamiętając aby każdego Pacjenta traktować indywidualnie, tak aby uzyskać piękny i harmonijny uśmiech.