DERMATOLOGIA ESTETYCZNA

Klinika Nawrocki Clinic dysponuje najnowocześniejszą aparaturą laserową FOTONA LightWalker, która posiada ogromne zastosowanie w dziedzinie dermatologii i medycyny estetycznej. Poprzez połączenie dwóch komplementarnych głowic: Er:YAG i Nd:YAG spektrum jej zastosowania jest bardzo wszechstronne, od zamykania naczyń, redukcji rumienia, usuwania zmian trądzikowych, rozstępów i owłosienia, poprzez zabiegi fotoodmładzania, aż po innowacyjną formę terapii chrapania. Zabiegi z wykorzystaniem laseru FOTONA są bezpieczne, bezbolesne, a czas rekonwalescencji niedługi, co powoduje, iż stają się one alternatywą dla zabiegów inwazyjnych z zakresu medycyny estetycznej.

innowacyjny laser Fotona LightWalker - Nawrocki Clinic

Medycyna estetyczna

To zabieg silnej stymulacji wiotkiej skóry twarzy i ciała bez użycia igieł. Jest to oryginalna formuła połączenia TCA(kwasu trójchorooctowego i wody utlenionej)opracowana przez dr Rossanę Castellanę. Zabieg jest szybki, bezbolesny i nie pozostawia śladów. PRX-T33 wspomaga inne zabiegi medycyny estetycznej takiej jak mezoterapia, nici, mikronakłuwanie, radiofrekwencja, osocze bogatopłytkowe oraz lasery, z którymi może być z powodzeniem łączony w jednej sesji zabiegowej. Jest to zabieg, który można wykonywać o każdej porze roku, ponieważ kwas TCA ani inne składniki nie są fotouczulające. Zabieg PRX-T33 nie wyłącza pacjenta z codziennych aktywności. Zabieg wskazany jest w przypadku utraty napięcia skóry twarzy i ciała, w celu ujędrnienia skóry dekoltu, w leczeniu blizn zanikowych np. po trądziku lub ospie wietrznej, przy rozstępach, ponadto wspomaga leczenie przebarwień skóry, oczyszcza skórę łojotokową, działa przeciwzapalnie, bakteriobójczo, a także wspomaga leczenie ran ziarninujących.

Zabiegi z wykorzystaniem lasera Nd:YAG:

Zabieg ten powoduje trwałe i szybkie usunięcie owłosienia, zarówno jasnego, jak i ciemnego. W trakcie jego przeprowadzania zniszczeniu ulegają jedynie włosy, które znajdują się w fazie wzrostu (anagen), dlatego zabieg ten należy powtórzyć ok. 4-6 razy w odstępie 4 tygodniowym.
Niewielkie popękane naczynka i pajączki stanowią bardzo częsty i poważny problem estetyczny. Zabieg z wykorzystaniem lasera FOTONA zapewnia bardzo dobry, natychmiastowy efekt likwidacji tych zmian, nie uszkadzając przy tym naskórka.
Rumień naczyniowy (zaczerwienienie twarzy) powstaje w wyniku nadreaktywności naczyń włosowatych pod wpływem emocji, czynników fizycznych i atmosferycznych, a niekiedy przyjmuje charakter trwały. Zabieg laserowy pozwala na znaczącą redukcję tej dolegliwości i zauważalną poprawę wyglądu skóry, a w niektórych przypadkach powoduje wręcz całkowite usunięcie tej przypadłości. Regeneracja skóry po zabiegu trwa około 2-4 tygodni i zazwyczaj wymaga się wykonania serii zabiegów (około 3-5).
Podczas tego zabiegu wykorzystujemy światło lasera o najgłębiej penetrującym promieniu, przez co dociera on do głębokich warstw skóry i uruchamia procesu regeneracyjne. Podczas tego zabiegu działanie lasera polega na pochłanianiu jego energii przez hemoglobinę, z obkurczeniem drobnych naczyń w skórze właściwej. Dzięki temu dochodzi do odnowy unaczynienia skóry i przebudowy nowego kolagenu. Efektem końcowym staje się znacznie gładsza skóra, o mniejszej ilości widocznych porów oraz poprawionym napięciu i wyrównanym kolorycie. Wskazane jest wykonanie kilku zabiegów (od 3 do 6) w odstępach 2-4 tygodniowych. W okresie do 12 miesięcy od pierwszego zabiegu obserwuje się postępujący proces odmładzania.
W laserowym leczeniu trądziku wykorzystywane jest jego działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Wiązka światła wnika w głąb skóry uszkadzając gruczoły łojowe i niszcząc bakterie. Poprawa widoczna jest już po pierwszym zabiegu, jednak warto wykonać kilka zabiegów w odstępie od kilku dni do kilku tygodni. Zabieg laserowy wykorzystywany jest także w leczeniu blizn potrądzikowych, poprzez ich spłycenie, a także ujędrnienie i wyrównanie kolorytu skóry.

Zabiegi z wykorzystaniem lasera Er:YAG:

Laser FOTONA to pierwsze urządzenie na świecie do endoliftingu twarzy, zapewniające tak spektakularne efekty. Ten nieinwazyjny zabieg wewnątrz twarzy powoduje bardzo silne ujędrnienie i produkcję kolagenu na całej grubości tkanek oraz wypełnienie zmarszczek i bruzd bez wypełniaczy. Efekt widoczny już po pierwszym zabiegu.
Zabieg wykorzystuje cztery procedury zabiegowe możliwe do wykonania, dzięki technologii lasera FOTONA. Efekty są zachwycające. Dochodzi do odmłodzenia tkanek na wszystkich poziomach, co zapewnia silne ujędrnienie i produkcje kolagenu oraz wypełnienie zmarszczek i bruzd bez wypełniaczy. Zabieg rozpoczynamy od endoliftingu, następnie przeprowadzamy nieablacyjny lifting skóry, a w kolejnych etapach działamy z wykorzystaniem długiego impulsu na głęboko położone tkanki, a następnie wykonując peeling laserowy na naskórku.
Już po kilku dniach od zabiegu obserwuje się wyrównanie kolorytu skóry, zanikanie drobnych przebarwień, skóra staje się świetlista, a po 4-5 tygodniach pojawia się poprawa jej gęstości. Najlepszy efekt osiąga się przy serii zabiegów (2-5) wykonywanych co około 2-8 tygodni.
Jest to zabieg polegający na minimalnym ablacyjnym wygładzeniu skóry, poprzez delikatne złuszczenie naskórka oraz przebudowę kolegenu. Jest to zabieg wskazany dla osób, chcących uzyskać ujędrnienie i wygładzenie skóry, przy jednoczesnym minimalnym okresie rekonwalescencji.
Laserowe redukowanie rozstępów za pomocą lasera FOTONA wykorzystujemy zarówno w fazie I, gdy obserwujemy świeże czerwone zmiany (tu efekt jest najkorzystniejszy), jak i w fazie II, gdy stwierdzamy obecność jaśniejszych pasm.
To trwały zabieg, który w razie potrzeby należy powtarzać 2-3 razy w zależności od rezultatów klinicznych. Efekt stanowi rozświetlona, rozjaśniona skóra bez przebarwień i niedoskonałości, o znacznie lepszej ogólnej kondycji.
Zabieg z wykorzystaniem światła lasera w terapii chrapania polega na podgrzaniu tkanek podniebienia miękkiego, języczka, łuków podniebiennych oraz nasady języka, co powoduje obkurczenie włókien podniebienia. Dzięki temu dochodzi do poprawy sprężystości tych tkanek z mniejszej podatności na wibrację. Zabieg ten jest bezbolesny, nie wymaga znieczulenia i pozbawiony jest efektów ubocznych. Powoduje natomiast natychmiastową poprawę jakości snu pacjenta oraz jego bliskich. Sugeruje się wykonanie serii 4 zabiegów, które można powtarzać w razie potrzeby raz w roku.

Podaj swój adres email, a w mailu zwrotnym otrzymasz katalog “Dermatologii Estetycznej” z wykorzystaniem lasera

Dzięki zastosowaniu laserów procedury wykonywane przez lekarza są bardziej komfortowe dla pacjenta, a leczenie jest pozbawione bólu lub ewentualne dolegliwości zostają zminimalizowane. Uzyskujemy to poprzez zastosowanie właściwej długości fali świetlnej co wpływa na selektywne opracowywanie tkanki. Zabiegi takie są niesłychanie precyzyjne, bezpieczne dla pacjenta, a gojenie jest szybsze.